Pár slov o škôlke Zamestnanci Prevádzka materskej školy Čo potrebuje dieťa v materskej škole Denný poriadok Memorandum dieťaťa Dokumenty Predškoláci

O škôlke

Pár slov o škôlke

Materská škola je od roku 2002 v právnej subjektivite so základnou školou vo Vištuku.

Je to dvojtriedna MŠ, poskytuje celodennú výchovu a vzdelávanie deťom vo veku spravidla od 3 do 6 rokov a pre deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania, prevažne z obce Vištuk. Materská škola poskytuje aj možnosť poldennej výchovy a vzdelávania.

Materská škola sa nachádza v budove základnej školy. Vnútorné vybavenie materskej školy zodpovedá potrebám materskej školy. Nachádzajú sa v nej tieto priestory: spoločná šatňa pre obe triedy (vstupná chodba), 1. trieda- sú tu umiestnené deti mladšej vekovej kategórie, zároveň slúži ako spálňa. Vedľa 1. triedy je umiestnená umyváreň pre deti 1. triedy. Ďalšia miestnosť je 2. trieda- herňa, slúži deťom staršej vekovej kategórie, v blízkosti je umiestnená umyváreň pre deti 2.triedy. Pre deti staršej vekovej kategórie je zariadená samostatná spálňa. Ďalej sa v materskej škole nachádza izolačná miestnosť a zároveň šatňa personálu, kancelária zástupkyne pre MŠ, miestnosť pre upratovačku s výlevkou a zariadenie pre osobnú hygienu zamestnancov.  Deti sa stravujú v spoločnej jedálni v suteréne budovy.

Pre pobyt vonku je využívané nové detské ihrisko za budovou školy. Areál nového ihriska materskej školy tvorí veľký zatrávnený priestor so zostavou detského ihriska, dvojhojdačkou, pieskoviskom, detskou zostavou, záhradnými prenosnými lavičkami a záhradným altánom. Na odkladanie exteriérových hračiek slúži záhradná chatka. Areál ihriska je oplotený. Okrem toho využívame aj zatrávnený areál za školou a okolie na vychádzky.

MŠ má zriadené dve triedy – herne, ktoré sú vybavené vhodným detským zariadením, ktoré priaznivo pôsobí na sociálno – emocionálnu atmosféru v triede. K štandardnému a nezastupiteľnému vybaveniu našej materskej školy patria hračky, IKT učebné pomôcky, didaktické hry, logické hry, telovýchovné náradie a náčinie, učebné pomôcky, hudobné nástroje, detská a odborná literatúra- primerané veku dieťaťa. V uplynulom školskom roku sme zakúpili interaktívnu tabuľu. Materská škola je relatívne dobre vybavená hračkami a učebnými pomôckami.

Naša materská škola sa nachádza na úpätí Malých Karpát, kde sú deti v úzkom spojení s prírodou, ktorú využívame na environmentálnu výchovu. Deti počas celého roka pozorujú zmeny v prírode, jej farebnosť a kúzlo. Názov nášho programu – „Dúhová škôlka“, vychádza z poznania, že svet je rozmanitý a nič nie je iba čierne alebo biele. Všetko okolo nás je farebné.