Pár slov o škôlke Zamestnanci Prevádzka materskej školy Čo potrebuje dieťa v materskej škole Denný poriadok Memorandum dieťaťa Dokumenty Predškoláci

O škôlke

Denný poriadok

DENNÝ PORIADOK

Prevádzka MŠ je denne od 6:30 hod. do 16:30 hod.
6:30                               Otvorenie prevádzky.
Schádzanie detí, privítanie, hry a činnosti podľa výberu detí, zdravotné cvičenie, vzdelávacie aktivity, spoločné diskutovanie, navrhovanie aktivít.
8:20 až 8:40              Činnosti zabezpečujúce životosprávu- osobná hygiena, desiata.
8:40 až 11:25            Vzdelávacie aktivity, osobná hygiena, pobyt vonku.
11:25 až 11:55          Činnosti zabezpečujúce životosprávu- osobná hygiena, obed.
11:55 až 14:25          Osobná hygiena, odpočinok, zdravotné cvičenie.
14:25 až 14:45          Činnosti zabezpečujúce životosprávu- osobná hygiena, olovrant.
14:45 až 16:30          Hry a činnosti podľa výberu detí – individuálne, skupinové, spontánne alebo učiteľkou navodené, jazykové chvíľky, pobyt vonku, vzdelávacie aktivity, krúžková činnosť, hodnotenie dňa.
 16:30                           Ukončenie prevádzky MŠ.
Tento denný poriadok je pružný, časy sú iba orientačné, umožňuje reagovať na potreby a záujmy detí. Pevne stanovené sú len činnosti zabezpečujúce životosprávu.
Čas vymedzený na desiatu, obed a olovrant je priamo čas určený na stolovanie a stravovanie v školskej jedálni pri ZŠ s MŠ.